Biologia totalna

biologia totalna

W moim rozumieniu, Biologia totalna to dziedzina zajmująca się odnajdywaniem uczuć, emocji i myśli towarzyszących przeżywanemu wcześniej konfliktowi. Odnalezienie ich sprawia, że choroba zaczyna mieć sens, a emocje zmieniają się. Wskutek tego choroba zwykle nie ma już uzasadnienia i wycofuje się. Metoda jako taka niczego nie leczy, jednak zrozumienie choroby i uwolnienie się od emocji z nią powiązanych zmienia energię w ciele i znacznie przyspiesza proces zdrowienia. Zgodnie z teorią tego podejścia, choroba jest efektem nierozwiązanego konfliktu biologicznego. Uświadomienie go sobie przenosi niejako konflikt z ciała do głowy i pozwala go rozwiązać.

Konsultacja:

sesja, podczas której wspólnie szukamy historii, jaką opowiada ciało w postaci objawów. Znajdujemy zdarzenie, myśli i emocje towarzyszące. Szukamy tego, co miało miejsce, ale zostało zapomniane, lub nie było wcześniej uświadomione. Łączymy zdarzenia z emocjami, uczuciami i myślami. Celem konsultacji jest uzyskanie nowej perspektywy minionych zdarzeń, uwolnienie emocji i pomoc w zrozumieniu choroby.

Korzyści:
  • Znacznie przyspieszysz wychodzenie z  choroby.
  • Zrozumiesz sens i przesłanie choroby.
  • Zdejmiesz obciążenie emocjonalne towarzyszące chorowaniu.

Cena: 250 zł/90 min

O biologii totalnej i sesji:

Mam wiele przykładów na to, że załapanie o czym opowiada objaw przynosi natychmiastowe rezultaty. W ten sposób jedna klientka w ciągu dnia pozbyła się opuchlizny kolana po stłuczeniu i na drugi dzień miała już całkiem sprawną nogę, inna w ciągu kliku chwil pozbyła się uporczywego bólu gardła, a jeszcze inna uwolniła się od wielomiesięcznego bólu ucha po dwóch sesjach. Czasem wystarczy odzyskanie świadomości, czasem trzeba dokonać jakiejś zmiany. Kiedy w grę wchodzi temat trzymania i puszczania, trzeba w realny sposób kogoś lub coś pożegnać. Dopiero wtedy temat uważa się za zamknięty. Biologia totalna szuka odpowiedzi na pytanie o to, do czego choroba jest adaptacją, o czym opowiada. Do czego zmusza i przed czym powstrzymuje. Jest to zwykle bardzo proste i logiczne rozwiązanie konfliktu dostępne ciału.

Sesja ma przebieg rozmowy, podczas której wspólnie szukamy odpowiedzi na pytanie o sens choroby. Szukamy takiego zdania, frazy czy opisu, który brzmi sensownie, jest akceptowalny i realnie zmienia emocje i uczucia w ciele. Jeśli zagadka jest rozwiązana, objawy ustępują, jeśli nie, objawy pozostają i trzeba szukać dalej. Zdarza się, że jedna sesja nie wystarczy na znalezienie odpowiedzi. Trzeba pamiętać, że dotykamy bardzo delikatnych tematów, związanych z trudnymi emocjami, trudnymi przeżyciami i niechętnie do tego wracamy. Praca w tych tematach jest więc bardzo subtelna i prowadzona z ogromnym wyczuciem.