Warsztaty

Ugruntowane stopy – warsztat

Stopy – Zdrowe stopy, to takie, które nie sprawiają bólu, są elastyczne, sprawne i mają zdrową skórę. Zdrowe stopy zapewniają dobry kontakt z ziemią. Ten kontakt ma znaczący wpływ na zdrowie i całe życie. Warto mieć w pobliżu kogoś, kto pomoże zadbać o to połączenie.

Masaż stóp – Dobry masaż stóp pozwala się znakomicie odprężyć. Relaks, jaki daje, wpływa na cały organizm, uruchamiając procesy naprawcze. Kilka dobrych masaży może uwolnić od bólu i wielu dolegliwości. Dobry masaż przywraca sprawność, elastyczność i zakres ruchu w stawach. Dobry masaż stóp to bodaj najlepszy środek do głębokiego odpoczynku i regeneracji całego ciała. Dobry masaż stóp jest znakomitym prezentem, jaki można dać drugiej osobie. To również wspaniały środek do budowania i pogłębiania relacji.
Jak zrobić naprawdę dobry masaż stóp? Z pewnością potrzeba długiej praktyki. Jednak trzeba wpierw wiedzieć co praktykować. Żeby zrobić naprawdę dobry masaż potrzeba uważności, obecności, zaangażowania i miłości. Potem przydaje się trochę wiedzy o stopach, a dopiero potem jakieś sposoby i techniki.

Dla kogo jest ten warsztat? – dla tych, którzy chcą sprawdzić, czy masaż stóp i praca z ciałem to ich ścieżka, dla par, które chcą wnieść coś nowego do swojej relacji, dla osób pracujących z ciałem jako rozszerzenie zakresu działania.

Co będzie na warsztacie? – Dowiesz się, jak zbudowane są stopy i co się masuje. Co to jest refleksoterapia stóp i jakie są systemy refleksoterapii. Dowiesz się, w czym tkwi sekret dobrego masażu. Będziemy ćwiczyć możliwe pozycje podczas masażu, czyli jak zrobić masaż w każdych warunkach. Jak wykonać rozgrzanie i wstępne rozluźnienie stóp. Jak zrobić precyzyjny masaż. Będziemy ćwiczyć techniki terapeutyczne i techniki relaksacyjne. Będziemy ćwiczyć różne wersje masażu.

Moją ideą jest, nauczyć cię masażu najlepiej jak to będzie możliwe. Zdaję sobie sprawę, że mistrzostwo wymaga czasu, praktyki i dalszego poszukiwania. Moim zadaniem jest dać ci możliwie najszersze podstawy, by dalszy rozwój był możliwy. Nie zaoferuję ci ani istniejącego systemu, ani zbyt wielu wyuczonych technik. Nie będę zanudzał historią i szczegółową anatomią. Dam ci tylko to, co niezbędne. Chcę przekazać ci pasję i pokazać głęboki sens pracy z człowiekiem. Chcę obudzić w tobie ciekawość i kreatywność.

Prowadzący: Robert Stępień – Masować zacząłem 20 lat temu. Od 15 lat uprawiam refleksoterapię stóp, a od 5 lat improwizuję z masażem stóp. Od początku mojej ścieżki byłem i jestem zainteresowany poznawaniem i rozwijaniem się. Uczę się i praktykuję różne metody pracy z ciałem, w tym terapię manualną i mięśniowo – powięziowe rozluźnianie energetyczne. Holistyczne pojmowanie człowieka sprawiło, że praktykuję też EFT – uwalnianie emocji i udzielam konsultacji z biologii totalnej. Za każdym razem uważnie słucham tego, co mówi klient, gdyż w jego słowach jest ukryta recepta na jego zdrowie. Stawiam na to, co najbardziej użyteczne w danej sytuacji. Praca poprzez ciało i świadomy dotyk jest dla mnie najlepszą praktyką uważności i narzędziem do poszerzania świadomości.

Czas trwania: na początek proponuję 2 dni warsztatów, 3 sesje w ciągu dnia.

Świadomy dotyk

Zajęcia w formie jam session, spotykamy się w celu wspólnego masowania się w parach lub w trójkach.
Przestrzeń otwarta dla tych, którzy masują i chcą się wymieniać masażami i umiejętnościami, oraz dla tych, którzy o masażu nie mają pojęcia, ale chcieli by mieć, a nie koniecznie myślą o tym zawodowo. Zajęcia dla singli i par. Moja rola poza organizacją spotkania, to trzymanie bezpiecznej przestrzeni, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w masażach. Więcej o dotyku

EFT – Uwalnianie emocji

Warsztaty podczas których nauczysz się jak działają techniki uwalniania emocji w teorii i w praktyce. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoli ci stosować EFT na sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach dnia codziennego. Dowiesz się, jak używać technik w dolegliwościach bólowych i w stresie.
Więcej o EFT

Narysuj swoją mandalę

Kilkugodzinne zajęcia łączące rysunek, lub malarstwo z emocjami.
Nie trzeba być wykształconym artystą, żeby malować lub rysować, to co jest w nas żywe w danym momencie. Do tego wystarczy papier, kredki, lub farby i skupienie na sobie i swoich uczuciach. To co powstanie nie zawsze będzie piękne, ale zawsze prawdziwe, bo będzie o naszych odczuciach i naszych emocjach. Kiedy taką pracę wykonuje się w grupie, można łatwiej dostrzec, jak nasza twórczość odnosi się do naszego wnętrza. Praktykowanie takiej formy sztuki nie tylko może obudzić w nas nowe talenty i otworzyć na nową ścieżkę. To również doskonała okazja, do uwolnienia nadmiaru uczuć i pewnego rodzaju oczyszczenia.