O emocjach i uczuciach, czyli o EFT

EFT – Emotional Freedom Techniques®

Kiedy odczuwamy to albo są to stany odbierane jako miłe, niemiłe, lub obojętne. Jeśli to co czujemy nie jest miłe i nie chcemy tego czuć, to może warto to zintegrować i uwolnić.

Jak to zrobić?

Używając tappingu emocji na początku delikatnie kontaktujemy się z niechcianą emocją. Przepracowujemy temat na początkowym poziomie i idziemy dalej za myślami, odczuciami z ciała i uczuciami, które się pojawiają. W ten sposób odsłaniamy kolejne warstwy na poziomie emocji, uczuć, także na pozostałych poziomach. Każdy kolejny fragment pracy sprawia, że zmniejsza się w nas napięcie związane z danym tematem, Sięgając wgłąb dochodzimy do nowych odkryć na poziomie myśli, co pozwala nam zmienić nasz stosunek do przedmiotu, którym się zajmujemy. To wyjątkowo proste narzędzie, które można stosować samemu w dowolnych sytuacjach kryzysowych.

EFT nie sprawia, że przestajemy odczuwać emocje. Stosując tę metodę po pierwsze kontaktujemy się z emocjami, odczytujemy ich znaczenie, dokonujemy wglądów i potem uwalniamy. Być może w podobnej sytuacji w przyszłości nie będziemy reagować, tylko stać nas będzie na odpowiedź, gdyż będziemy mieli większy dystans wypracowany wcześniej.

Więcej o zastosowaniu i samej metodzie: https://robertstepien.pl/sesje-eft/