Zakamarki miednicy Cz. 2
Kość ogonowa (guziczna)
Dość częsta kontuzja, wynikająca z upadku na pupę, skutkuje stłuczeniem albo zwichnięciem. Taki uraz czasem powoduje, że dłuższe siedzenie boli, a czasem odbija się na narządach położonych blisko i stwarza problemy z sikaniem, kupkaniem, bądź menstruacją. Zawsze jednak oznacza to, że to miejsce jest bardzo napięte i warto je rozluźnić. Uwolnienie tego miejsca może przywrócić komfort życia, uwolnić od dolegliwości i bólu w dole miednicy. Czasem podczas upadku lub uderzenia w tę kość zostaje ona podwinięta. Podwinięty ogon jest wyrazem postawy uległej. Pokazuje, że osoba żyje w lęku i spodziewa się co najmniej klapsa. Pytanie może być tylko jedno: czego się boi?
Od pupy strony
Mięśnie pośladkowe także pamiętają i także są warunkowane. I zwykle mocno napięte. To nie tylko klapsy z różnych powodów. Trzeba ich użyć, żeby wstać, np. w szkole do odpowiedzi. Czy pamiętasz ile to stresu, kiedy mogło się zdarzyć, że wywołają cię do odpowiedzi, gdy może lepiej byłoby akurat siedzieć? I co się przeżywało, gdy w końcu się wstało i było się na świeczniku, a cała klasa była świadkiem twojej porażki i nieprzygotowania? Pupa to wszystko pamięta i spina pośladki, ale ze strachu. No i jeszcze igły w pupę z zastrzykami w okresie, gdy o zdanie nikt się nie pyta.
Miednica w równowadze
Może być wysunięta pochylona, cofnięta, skręcona i w kombinacjach. To przekłada się na chód i bieganie oraz na to, w jakiej pozycji stoi ciało i ile energii kosztuje utrzymanie tej pozycji. Skręcona miednica zmieni kąt między kością udową i piszczelową, co sprawi, że kolana będą ulegać kontuzji. Kość krzyżowa ustawi się w przechyleniu, czego konsekwencją będzie boczne skrzywienie kręgosłupa. Dobrze ustawiona miednica zapewnia dobrą ruchomość i niskie zużycie energii na trzymanie pionu oraz pozwoli na prawidłową pracę pozostałych stawów.
Miednica i seks
Miednica jest naczyniem, naszym świętym graalem, tam jest hara, tam leży zwinięty wąż kundalini. W miednicy odczuwamy przyjemność z seksu. Jeśli jednak to miejsce jest pospinane różnymi obawami, przekonaniami, pamięcią trudnej historii, na odczuwanie przyjemności nie ma już miejsca, albo zostaje go niewiele. Przyjemność może się rozchodzić i transformować, kiedy są ku temu możliwości. Uwolnienie od napięć jest podstawowym warunkiem. Ciało jest stworzone do przeżywania przyjemności, a przyjemność potrzebuje rozluźnienia, spokoju, miękkości i elastyczności.
Życie.
Życie doświadcza człowieka sytuacjami miłymi i trudnymi. Zdarzają się rzeczy przyjemne i radosne oraz nieprzyjemne i straszne. W radości jest rozluźnienie, a złość i lęk stwarza napięcie. Powody do radości przychodzą i odchodzą tak samo, jak do żalu i złości. Jednak z jakiegoś powodu trudne zdarzenia odkładają się w ciele w postaci napięć i skurczów. Z czasem okazuje się, że ciało ściśnięte strachem nie pozwala sobie na przeżywanie radości. Tkanki twardnieją i wysychają, ograniczając sprawność. Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe pozwala przywrócić elastyczność tkanek. Ciało wraca do równowagi i może przeżywać wszystko tak jak kiedyś.
CDN