Biologia totalna/Recall healing

Jesteś cały wraz ze swoimi uczuciami, myślami i ciałem. Bądź tego świadom!

Idea jest prosta: człowiek jest niepodzielny, cały. Jest ciałem, które się karmi, które jest zdrowe lub chore i które czuje. Człowiek przeżywa emocje i wiele uczuć. Człowiek myśli, planuje, wspomina. Wszystko to dzieje się w tym samym czasie w całym człowieku. Nie ma myśli bez uczuć i nie ma czucia bez ciała. Wszystko jest jednym i tym samym, widzianym jedynie z różnych perspektyw.

Kiedy gdzieś w nas nasza norma jest przekroczona i zaczynamy rejestrować jakąś anomalię – wzmożone uczucia, ból w ciele, natrętne myśli – zaczynamy się zastanawiać jak przywrócić stan względnej równowagi. Wtedy np szukamy pomocy medycznej, albo psychologicznej.

To co ja rozumiem pod hasłem BT/RH, to połączenie świadomych objawów, z uczuciami i myślami. Nasze ciało opowiada o uczuciach i myślach, które umknęły naszej uwadze. Rozwiązuje konflikty i adaptuje się do sytuacji. Zabezpiecza nas przed ponownym cierpieniem. Jestem przekonany, (czyli mam doświadczenia potwierdzające), że odkrycie historii, oraz związanych z nią myśli i uczuć uwalnia nas od doświadczania anomalii.

Celem konsultacji nie jest leczenie czegokolwiek. Jednak świadomość, że objaw nie jest złem, które przyszło z zewnątrz żeby nas zniszczyć, ale dobrym rozwiązaniem naszego kłopotu i zabezpieczeniem się na przyszłość, zmienia naszą energię, nasze samopoczucie i nasze myśli. To zmienia nasze ciało, które jest odzwierciedleniem myśli i uczuć.