Oczyszczanie Człowieka Całego

Oczyszczanie ciała od wewnątrz, czyli czyszczenie jelit, wątroby, trzustki i żołądka, to usuwanie tego co nam niepotrzebne w środku nas. Są tam stare rzeczy i takie, które urosły tam w wyniku trzymania starych niepotrzebnych rzeczy. Pozbywamy się więc kamieni, złogów, pasożytów, grzybów i innych rzeczy, po to, by mieć czyste ciało. Co zyskujemy? Więcej siły, witalności, więcej zdrowia, lepszą koncentrację, lepszą wagę i wiele więcej. Zdaje się, e cało nasze zużywa jakąś energię na utrzymywanie równowagi, a kiedy jest w nas dużo śmieci, tej energii potrzeba jest znacznie więcej.

Czyścimy się różnymi kanałami, którymi jesteśmy w stanie wyjąć coś z siebie na zewnątrz. Ciało usuwa resztki za pomocą defekacji i oddawania moczu. Poci się, tworzy upławy i wydzieliny, kaszle, smarka, łzawi, tworzy krosty i robi wiele więcej, żeby pozbyć się z organizmu tego co mu nie potrzebne, co już nie służy, albo zatruwa. Refleksoterapia stóp jest świetnym sposobem na głęboki porządny detoks całego ciała.

oczyszczanie człowiekaoczyszczanie człowieka całego

Ale człowiek to nie tyko ciało! To również myśli, uczucia, emocje i świat, który stwarza. I w tym aspekcie też są kwestie, które już od dawna nie są potrzebne, a ich obecność zatruwa nas. Przekonania, które może i były dobre, ale teraz nas hamują, trzymany żal do kogoś, albo poczucie winy sprawia, że nie żyjemy w pełni i nie jesteśmy tak twórczy jak mogli byśmy być.

Relacje to również obszar, w którym od czasu do czasu trzeba robić porządki i usuwać to co nie potrzebne. To różne zadrażnienia, złość i inne uczucia, które tłumimy, żeby nie zaburzać pewnego stanu. Jednak po pewnym czasie, robi się tego zbyt dużo i trzeba oczyścić relację, żeby mogła się dalej rozwijać.

Jak to się dzieje? Analogicznie jak do ciała, jeśli wyjmuję z siebie słowa, to wyjmuję na wierzch swoje myśli, jeśli dodam jakąś ekspresję i pokażę swoje uczucia, to również będzie coś, co wychodzi ze mnie. Wyrażanie do swojego partnera w relacji tego co myślimy i tego co czujemy służy właśnie oczyszczaniu.

Zarówno oczyszczanie ciała i umysłu, emocji i relacji nie należy do przyjemności i jest zawsze jakimś wyzwaniem. Rozmawianie o trudnych sprawach wymaga wysiłku i odwagi. Tak samo jak przeprowadzenie głodówki i oczyszczanie wątroby. Korzyści jest za to wiele i wynagradzają wszelki trud i przykrości po drodze. To jak wchodzenie do domu, przy którego sprzątaniu namęczyliśmy się. Jest po prostu miło, kiedy jest czysto, ładnie pachnie i wiadomo gdzie co jest.

Zachęcam do oczyszczania siebie co jakiś czas. I mam na myśli czyszczenie domu, relacji, umysłu i ciała. Diety, medytacja, głodówki i zabiegi typu reflksoterapia to dobre narzędzia, które mogą się okazać bardzo pomocne.