Sesja integrująca


Integracja

Powiedz tylko kilka słów. Może masz jakieś oczekiwania, może coś cię boli, a może masz swoją intencję na to spotkanie. Spodziewaj się dotyku i powolnego ruchu rąk po ciele, za którym można podążać swoją uwagą. To ma być podróż wgłąb twojej istoty. Poczuj swoje ciało i ruch. Zauważ swój oddech i jak reagujesz na dotyk. Co powoduje dyskomfort, a co sprawia przyjemność? Zauważ swoje myśli, uczucia i bądź.

W tym spotkaniu chodzi przede wszystkim o poznanie siebie poprzez dotyk. O nawiązanie bliższej relacji ze swoim ciałem, a poprzez nie, z całym sobą. Chodzi o świadomość, że ciało nie jest oddzielne od myśli i uczuć, a ten dotyk, ma pomóc zintegrować cię w całość. Kiedy pozwolisz sobie być jedynie świadkiem tego co się dzieje, doznasz głębokiego ukojenia. Nie ma nic bardziej relaksującego niż bycie obecnym, a podążanie uwagą za ruchem po ciele znacząco ułatwia bycie w takim stanie.

Dotyk

Przede wszystkim chodzi o świadomość dotyku, o kontakt z człowiekiem, o uwagę i o intencję. Trzeba wszak wiedzieć co się robi i po co się to robi, żeby ten dotyk miał sens i był naprawdę pożyteczny. Wtedy techniki są miłym dopełnieniem. Potem dbam o to, żeby ręce były czyste (nie tylko dosłownie), serce otwarte, a umysł wolny.